Beker van Vlaanderen

Een zeer mooie overwinning voor MACW in 2de Landelijke A in de Beker van Vlaanderen in Bornem. Na een jaartje mogen onze atleten terug naar 1ste Landelijke. Het werd een spannende strijd met AVMO, waar we het laken naar ons toe trokken door heel veel sterke prestaties maar ook de “kleine” puntjes van vrijwilligers, want vooral op de afstandsnummers was de spoeling heel dun.

Lore Demeester begon al heel vroeg met het speerwerpen en kon onmiddellijk de eerste overwinning binnenhalen. Met 34m83 verbeterde ze haar vers clubrecord. Na twee pogingen was het vlug naar de zandbak, want daar begon het verspringen waar ze derde werd met 5m23. De kampnummers bleven overwinningen afleveren in dit eerste deel met Rowan Mommerency met 1m90 in het hoogspringen en Pieter Spaey met een nieuw clubrecord in het discuswerpen met 41m32. Jore Ramakers werd vierde in het kogelstoten met 9m13.

Op de 400m horden werd Marie Cailliau derde in een nieuw persoonlijk record van 71.08. Yoran Deschepper ging heel rap van start, maar verslikte zich op de 6de horde en blesseerde hierbij zijn enkel. Hij liep toch nog uit in 63.16 en werd daarmee 6de. De spurtnummers hadden met zware tegenwind te kampen (en toevallig of niet altijd meer in onze reeksen). Kasper Theunynck werd zesde op de 100m met 11.66, Jennifer Hemelsoet 11de met 14.30. Op de 1500m werd Barbara Trappeniers 6de met 4.59.87, Sverre Ramakers was Chinese vrijwilliger met 4.36.66 en twee broodnodige punten. Veel punten op de 400m met een derde plaats voor Lisa Geudens met 59.45 en een vierde voor Amber Dawyndt met 50.66.

Het namiddagprogramma begon met een luid ondersteund speerwerpen, waar Pieter Spaey zijn tweede overwinning haalde met 50m07. Lieselot Spaey werd zevende in het hoogspringen met een seizoensbeste van 1m45, Eloy Van den Broucke vierde met een seizoensbeste van 10m83. Renzo van de Vyvere maakte het nog even spannend door te beginnen met twee (verre) nulsprongen, maar zette uiteindelijk orde op zaken en kon zeer vlot winnen. Fien Logier werd nog derde in het discuswerpen met een degelijke 32m94.

Amber Dawyndt heeft de laatste tijd met heel wat blessures te verwerken en kwam voor het eerst terug op de piste met een achtste plaats op de 800m in 2.26.92. Cadet Yander Ingouf bleek onze beste optie op de 800m en werd ook achtste in een heel sterke reeks in 2.04.81, juist boven het clubrecord van Kevin Vandewoude. Ook Hanne Beauprez werd achtste op de 200m in 27.65, Noa Velghe derde in 22.35. Beide waren met stevige tegenwind. De grootste verrassing van de dag kwam van Sean Leicher op de 3000m. In een tactische wedstrijd met heel wat tempowisseling kon hij de eindspurt winnen in 8.55.69. Op de langste afstandsnummers kregen we heel wat afmeldingen binnen waardoor het in de achterhoede zeer dapper strijden was voor de punten. Laurence Opsomer werd 10de op de 3000m in 14.21.23, Frank Dawyndt 11de in 21.30.34.

Hele goede sprintaflossingen werden er op de mat gelegd. De dames 4x100m met Hanne Beauprez, Marie Cailliau, Lieselot Spaey en Jennifer Hemelsoet werden zesde in 51.33. De mannen met Kasper Theunynck, Renzo van de Vyvere, Sverre Ramakers en Noa Velghe wonnen zeer ruim in een nieuw clubrecord van 42.70. Daarmee was de overwinning zeker en mocht de mixed 4×400 zegevierend naar de vierde plaats lopen in 3.49.80 met Arne Dawyndt, Lore Demeester, Pieter Spaey en Lisa Geudens.